KMP-23TRB
9U 23″ 4K LCD Monitor Panel; DisplayPort 1.2 Input; e-Resistive Touch Screen w/ USB Controller
$2,547.00
KMP-23
9U 23″ 3840×2160 LCD Monitor Panel
| General Information | |
| Form Factor: | 9U Rackmount |
| Mounting Type: | 2 Post |
| Model Version: | Generation 4 (Gen4) |
| Color: | Black (Custom Available) |
| Hardware Supported: | Multi-Platform |
| OS Compatibility: | Windows, Linux, Netware, UNIX |
| Regulatory Approval: | CE, FCC, CCC, RoHS3, UL, REACH |
| Warranty: | 2 Years (Extended Available) |
| LCD | |
| Display Size: | 23.8″ Diagonal |
| Ratio: | 16:9 |
| LCD Type: | Grade A Industrial TFT LCD Panel |
| Backlighting: | LED |
| Resolution: | 3840×2160 |
| Display Color: | 16.7M |
| Brightness: | 310 cd/m² |
| Contrast Ratio: | 1000:1 typical |
| Viewing Angle: | 178° Up-Down / 178° Left-Right |
| Response Time: | 25ms |
| Display Area: | 528 x 296 mm |
| Surface Treatment: | Anti-Glare |
| Surface Hardness: | 3H |
| Signal Input: | DisplayPort; Optional HDMI, SDI |
| MTBF: | 30,000 hours |
| Touch Screen Options: | Optional e-Resistive |
| Power | |
| Input: | 100-240VAC~1.0A Max 50/60Hz |
| Output: | 12V~2.5A |
| Consumption: | Max 43 Watts |
| Optional DC: | 12V / 24V / 48V DC input available — see accessories |
| Environmental | |
| Temperature: | 0° to 55° C (Operation) |
| -20° to 60° C (Storage) | |
| Relative Humidity: | 20~90%, Non-Condensing (Operation) |
| 5~90%, Non-Condensing (Storage) | |
| Altitude: | 16,000 ft (Operating) |
| 40,000 ft (Non-Operating) | |
| Shock: | 10G Acceleration (11ms duration, half sine) |
| Vibration: | 10~300Hz 0.5G RMS random vibration |
| Dimensions & Weight | |
| KMP-23: 21.7″ W x 15.2″ (9U) H x 2.6″ D; 19.4 lbs. | |
