MDPK-17-2L
2U 17″ Dual Display 4K LCD Display Drawer; VGA and DVI-D Inputs; Left-Hinged Mount
$5,287.00
ERMRP Products
2U 17″ & 19″ Dual & Triple Display Monitor Drawer
| General Information | |
| Form Factor: | 2U Rackmount |
| Mounting Type: | 4 Post/Cabinet |
| Mounting Depth (4P): | Varied |
| LCD Access: | Clamshell Style |
| Model Version: | Generation 4 (Gen4) |
| Color: | Black (Custom Available) |
| Hardware Supported: | Multi-Platform |
| OS Compatibility: | Windows, Linux, Netware, UNIX |
| Regulatory Approval: | CE, FCC, CCC, RoHS3, UL, REACH |
| Warranty: | 2 Years (Extended Available) |
| LCD (MDP Products) | |
| Display Size: | 19″ Diagonal |
| Ratio: | 4:3 |
| Backlighting: | LED |
| Resolution: | 1280×1024 |
| Display Color: | 16.7M |
| Brightness: | 250 cd/m² (Contact us for High Bright) |
| Contrast Ratio: | 1000:1 typical |
| Viewing Angle: | 160° Up-Down / 170° Left-Right |
| Response Time: | 5ms |
| Display Area: | 338 x 271 mm |
| Surface Treatment: | Haze 25%, Hard Coating |
| Surface Hardness: | 3H |
| Signal Input: | VGA, DVI-D |
| MTBF: | 30,000 hours |
| LCD (MDPF Products) | |
| Display Size: | 17.3″ Diagonal |
| Ratio: | 16:9 |
| Backlighting: | LED |
| Resolution: | 1920×1080 |
| Display Color: | 16.7M |
| Brightness: | 300 cd/m² (Contact us for High Bright) |
| Contrast Ratio: | 1000:1 typical |
| Viewing Angle: | 178° Up-Down / 178° Left-Right |
| Response Time: | 25ms |
| Display Area: | 382 x 215 mm |
| Surface Treatment: | Anti-Glare, Hard Coating |
| Surface Hardness: | 3H |
| Signal Input: | VGA, DVI-D |
| MTBF: | 15,000 hours |
| LCD (MDPX Products) | |
| Display Size: | 16.2″ Diagonal |
| Ratio: | 16:9 |
| Backlighting: | LED |
| Resolution: | 1920×1200 |
| Display Color: | 16.7M |
| Brightness: | 300 cd/m² |
| Contrast Ratio: | 800:1 typical |
| Viewing Angle: | 178° Up-Down / 178° Left-Right |
| Response Time: | 30ms |
| Display Area: | 384 x 215 mm |
| Surface Treatment: | Anti-Glare, Hard Coating |
| Surface Hardness: | 3H |
| Signal Input: | VGA, DVI-D |
| MTBF: | 20,000 hours |
| LCD (MDPK Products) | |
| Display Size: | 17.3″ Diagonal |
| Ratio: | 16:9 |
| Backlighting: | LED |
| Resolution: | 3840×2160 |
| Display Color: | 16.7M |
| Brightness: | 400 cd/m² |
| Contrast Ratio: | 1000:1 typical |
| Viewing Angle: | 178° Up-Down / 178° Left-Right |
| Response Time: | 16ms |
| Display Area: | 382 x 215 mm |
| Surface Treatment: | Anti-Glare |
| Surface Hardness: | 3H |
| Signal Input: | DisplayPort |
| MTBF: | 15,000 hours |
| Touch Screen Options: | NA |
